Dolar : Alış : 2.9399 / Satış : 2.9452
Euro : Alış : 3.2858 / Satış : 3.2917
HAVA DURUMU
hava durumu

ADIYAMAN26°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 2188 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AK Partili 2 Bakanın daha Kasedi Çıkacak

11 Ocak 2014 - 206 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem » AK Partili 2 Bakanın daha Kasedi Çıkacak
AK Partili 2 Bakanın daha Kasedi Çıkacak

“2 bakanın kasetleri havada uçuşacak”

Abdurrahman Dilipak bugünkü köşesinde çok çarpıcı iddiada bulundu: Şimdi 2 bakanın daha adı ortaya atılacak. Kasetler, dosyalar havada uçuşacak.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’ın iddiası bununla da sınırlı değil. Deniz Baykal ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görüşmesini de değinen Dilipak’a göre, son operasyonlar AK Partililerin kenetlenmesini sağladı.

Dilipak, MHP tabanından AK Parti’ye oy vereceklerin sayısının arttığını dile getirirken AK Parti’ye bir de çağrıda bulundu:

-AK Parti, kendi içindeki AKP’lileri de ayıklasın

-AK Parti, yerel seçimler öncesi adaylarını bir kez daha gözden geçirsin.

İşte Dilipak’ın ‘Hukuk devleti’ başlıklı o yazısından ilgili bölüm:

“Birileri şimdiden Cumhurbaşkanlığı seçimini masaya getirmeye çalışıyor sanki.. Baykal’ın siyasi temasları bana, Gül öncesi dönemde yarım kalan bir planı hatırlatıyor. Erdoğan’ı zabtu rabt altına almak, CHP içindeki bir kanatla sağlanacak bir mutabakatla, şartlı olarak Erdoğan’a ölümü gösterip hastalığa razı etme girişimi gibi bir senaryo ısıtılmaya çalışılıyor sanki.

Aslında bu süreçte sadece AK Parti ya da yeni oluşum senaryoları değil, CHP de, MHP de masada.. Hiç kimse rahat değil..

O kadar çok senaryo var ki! Şimdi 2 bakanın daha adı ortaya atılacak. Kasetler, dosyalar havada uçuşacak.. AK Parti’de bir çözülme için ellerinden geleni arkalarına koymayacaklar.. Eğer bunu bu arada başarabilirlerse seçimi erteleyebilirler de.. Ama çok zor! Hatta imkansız.. Bir defa halk gerçeği gördü. Bu hükümete zarar vereni bu halk affetmez.. Hiçbir emrivaki siyasetinin başarı şansı yok. Geçmiş olsun.. Bu süreç içinde AK Parti’de inanılmaz bir hareketlilik ve dayanışma sözkonusu. MHP ve liberal kesimden AK Parti’ye ciddi bir kayma var. Cemaat yapısı hızla çözülmeye devam ediyor. Derin cemaat tartışmaları başladı..

Umarım AK Parti, kendi içindeki AKP’lileri de ayıklar.. Hatta, büyükşehir, il belediye başkan adaylarını da yeniden gözden geçirse ne iyi eder.. Zor bir döneme girerken daha dirençli, dürüst, bilgili ve cesur adaylara ihtiyaç var. Kaset ve dosyası bulunanlara yönelik tehdit ve şantaj ihtimalini de hesap etmek gerek.. İlçe belediye başkanları değil sadece, belediye meclis üyelerinin de derin ve paralel ilişkileri, kadın ve para konusunda muhteris olup olmadıkları ince elenip sık dokunması gereken bir durum..

Keşke bu adamlar elenmeden kendileri izin isteseler. Siyaset onlar için koruyucu kalkan değil, şimşek çeken bir parotöner olacak.. Dua ile istenen bir bela da olabilir bu durum onlar için. Yol yakınken dönsünler. Yoksa kendilerine de, partilerine de, ülkelerine de kötülük etmiş olurlar..

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika