Dolar : Alış : 3.6985 / Satış : 3.7051
Euro : Alış : 4.3445 / Satış : 4.3524
HAVA DURUMU
hava durumu

ADIYAMAN27°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 2231 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kahtadan Suriyelilere Anlamlı Yardım

16 Aralık 2013 - 445 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet » Kahtadan Suriyelilere Anlamlı Yardım
Kahtadan Suriyelilere Anlamlı Yardım

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bazı sivil toplum kuruluşların Suriyeliler için topladıkları battaniyeleri dualar ile gönderdiler.

Kahta ilçesinde İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde  ve bazı STK’ların destek verdiği  ”Bir battaniye de sen ver” adlı kampanyaya vatandaşlar ilgi gösterdi.

İHH Kahta temsilcisi ve Gönül Kuşağı Yardım Derneği Başkanı İsmail Tümer, yaptığı  basın açıklamasında; ’’Kahta’da ki gönüllü STK’lar tarafından 28 Kasım ile 5 Aralık tarihleri  arasında düzenlenen ‘’Suriyeli Kardeşlerimiz Üşümesin, Bir Battaniye Sen Getir’’ sloganıyla ilçemizde battaniye toplama kampanyası düzenlendi. Kampanya sonunda 800 adet battaniye toplandı. Toplanan  battaniyeler araçlara yüklenerek İHH Adıyaman gönüllülerine teslim edildi. Bu çalışma süresince yardımlarını esirgemeyen duyarlı Kahta halkına, Kahta’da ki STK’ların  değerli mensuplarına ve emeği geçen bütün halkımıza teşekkür ederiz.

Toplan   battaniyeler araçlara  yüklendikten sonra Emekli İmam Hatip Mustafa Demir  Suriyeli mazlum halkın yaşamış olduğu zulümden kurtulması ve özgürlüklerine kavuşması için dua etti.

Kampanya ya destek veren kuruluşlar; Ab-ı Hayat Yardımlaşma Derneği, Kahta Hak-Der, Anadolu Gençlik Derneği, Çağrı Der- Elzem Eğitim Ve Kültür Derneği, Gönülkuşağı Eğitim Ve Kültür Derneği, İkbal  Eğitim Ve Kültür Derneği, İHH Kahta Temsilciliği , Kahta İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği, Kahta Çevre Ve Eğitim  Derneği- Sıla Eğitim Ve Kültür Derneği.

Haber:İsmail Kaya

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika